FestivalnytLine-up

Endelig er der Smukfest

Så er det tid til Smukfest i Bøgeskoven. Blæst er første band i Sherwood og Rasmus Seebach åbner Bøgescenen. Se hele programmet her.

Efter tre dage på KærligHeden med morgendagens stjerner, er vi klar til at rykke festen ind i den skønne bøgeskov i Skanderborg.

Kl. 12.00 står det første band klar på The Hood i Sherwood, det bliver Blæst som skyder de fire dage med Smukfest i gang.

Rasmus Seebach åbner festivalens største scenen kl. 14.15 når han åbner Bøgescenen.

Første dagen byder også på navne som Tobias Rahim, MØ og Imagine Dragons på Bøgescenen, man kan også opleve Jonah Blacksmith og det amerikansk thrash metal-band Magadeth på Stjernescenen.

_Vi har samlet et galleri i toppen til jer med kærlighed fra KærligHeden.

Foto: Peter Jensen.

Vi har herunder samlet hele programmet for Smukfest

Onsdag den 2. August

Bøgescenen

Kl. 14.15 Rasmus Seebach
Kl. 16.00 HUGORM
Kl. 17.45 Sean Paul
Kl. 19.30 Tobias Rahim
Kl. 21.30 MØ
Kl. 23.30 Imagine Dragons

 

Stjernescenen

Kl. 14.00 SP-Just-Frost
Kl. 15.45 Malte Ebert
Kl. 17.45 Zar Paulo
Kl. 19.30 The Wailers
Kl. 21.30 Jonah Blacksmith
Kl. 23.30 Magadeth

 

Teltet

Kl. 14.00 Baselona
Kl. 15.45 Finnegan’s Hell
Kl. 17.45 Niarn
Kl. 19.15 Falullah
Kl. 21.00 Lamin
Kl. 22.45 LÅGSUS
Kl. 00.45 Emil Lange

 

The Hood

Kl. 12.00 Blæst
Kl. 13.45 August Høyen
Kl. 15.30 Live Camps Udvalgte (MILA)
Kl. 17.00 Kind mod Kind
Kl. 18.45 The Scratch
Kl. 20.30 ItaloBrothers
Kl. 22.00 A-TRAK
Kl. 23.30 Den Sorte Skole (DJ set)

 

Udsigten

Kl. 14.00 Meter i sekundet, kærligheden og livet
Kl. 15.00 Livet ifølge Emil og Thomas
Kl. 16.00 Al og alt det andet
Kl. 17.00 Hvordan redder vi den danske natur?
Kl. 18.00 Humlen ved livet
Kl. 19.00 Den Grå Sider

 

Torsdag den 3. August

Bøgescenen

Kl. 14.00 Rumours of Fleetwood Mac
Kl. 15.45 Tessa
Kl. 17.30 Peter Sommer & Tiggerne
Kl. 19.30 D-A-D
Kl. 21.30 L.O.C.
Kl. 23.30 Jason Derulo
Kl. 01.30 David Guetta

 

Stjernescenen

Kl. 14.00 Hans Philip
Kl. 15.45 Brygmann & Venner
Kl. 17.45 Gangstagrass
Kl. 19.45 Benjamin Hav & Familien
Kl. 21.45 Phlake
Kl. 23.45 Artigeardit

 

Teltet

Kl. 14.00 TAK ROCK Talentet (KEDDE)
Kl. 15.30 Victor Leksell
Kl. 17.30 Kandis
Kl. 19.15 Søs Fenger
Kl. 21.00 Katinka Band
Kl. 23.00 Oh Land
Kl. 01.00 JJ Paulo

 

The Hood

Kl. 12.00 Lasse Skriver
Kl. 13.30 Booze Brothers
Kl. 15.15 Ida Laurberg
Kl. 17.00 Ravi Kuma
Kl. 18.45 Thor Farlov
Kl. 20.30 Live Camps Elektroniske Talent
Kl. 21.30 Julian Jordan
Kl. 23.00 Drude (DJ set)
Kl. 00.30 CID
Kl. 02.00 Ashibh

 

Udsigten

 

Kl. 14.00 Fra scene til skærm til virkelighed
Kl. 15.00 Frisind anno 2023
Kl. 16.00 Hvad er sjovt? Fra prutter til politisk satire
Kl. 17.00 Portrætalbum live med Oh Land
Kl. 18.00 Tipslørdag på en torsdag
Kl. 19.00 ANDERS & ANDERS

 

Fredag den 4. August

Bøgescenen

Kl. 12.15 Cæcilie Norby
Kl. 14.15 Alex Vagas
Kl. 16.00 Swan Lee
Kl. 17.45 TopGunn
Kl. 19.30 Rag’n’Bone Man
Kl. 21.30 Nik & Jay
Kl. 23.45 Suede
Kl. 01.45 KATO

 

Stjernescenen

Kl.13.00 Reiley
Kl. 14.15 Lars Lilholt Band
Kl. 16.15 The Powls
Kl. 18.00 Chistopher
Kl. 19.45 Kesi
Kl. 21.45 Mania The ABBA Tribute
Kl. 23.45 Ukendt Kunstner

 

Teltet

Kl. 13.30 Jacob Aksglæde
Kl. 15.15 Ameli Dot
Kl. 17.00 PATINA
Kl. 19.00 eee gee
Kl. 21.00 D1MA
Kl. 22.45 The Last Dinner Party
Kl. 00.45 Uncle Funk’s Disco Inferno

 

The Hood

Kl. 12.00 Johnson
Kl. 14.00 Prisma
Kl. 15.45 Kingsfield
Kl. 17.30 Emil Kruse
Kl. 19.30 Rocazino
Kl. 21.30 Farveblind
Kl. 23.00 Otto Knows
Kl. 00.30 Svenstrup & Vendelboe
Kl. 02.00 Prom Night

 

Udsigten

Kl. 13.00 Mads og A-holdet
Kl. 14.00 Sex i dyreriget
Kl. 14.50 Polka Verner uddeling
Kl. 15.10 Nul Stjerner
Kl. 16.00 Udenom systemet – Hiphop stammer fra Aarhus
Kl. 17.00 Fra iPhone til jegPhone – Hvad betyder det for dig?
Kl. 18.00 LetsTalkAboutSex
Kl. 19.00 Bag om teksten

 

Lørdag den 5. August

Bøgescenen

Kl. 13.00 Fællessang på Bøgescenen
Kl. 15.00 Standup for Skanderborg
Kl. 17.45 Sigrid
Kl. 19.30 Ava Max
Kl. 21.30 The Minds of 99
Kl. 23.45 Christina Aguilera
Kl. 01.45 Faustix

 

Stjernescenen

Kl.13.00 Almost AC/DC
Kl. 14.45 USSEL
Kl. 16.00 Rasmus Walter
Kl. 17.45 10cc
Kl. 19.45 Saveus
Kl. 21.45 Gilli
Kl. 23.45 Queen Machine

 

Teltet

Kl. 13.00 Djämes Braun X Vild $mith
Kl. 15.00 Pil
Kl. 17.00 FABRÄK
Kl. 18.45 Benny Jamz
Kl. 20.45 Gobs
Kl. 22.45 BAEST
Kl. 00.45 Medina

 

The Hood

Kl. 12.15 Casey Lowry
Kl. 14.15 Afskum
Kl. 16.15 Kalaset
Kl. 18.00 Red Warszawa
Kl. 19.45 Curbi
Kl. 21.30 Jengi
Kl. 23.00 ToManyLeftHands
Kl. 00.30 Sam Feldt
Kl. 02.00 Pentia

 

Udsigten

Kl. 13.00 Musikken til festen – hvad skal der til?
Kl. 14.00 Retten har talt
Kl. 15.00 En samtale med Signe Molde
Kl. 16.00 Ekstreme kvinder – til toppen af Everest og over Atlanten
Kl. 17.00 Det vi taler om
Kl. 18.00 En verden i flammer
Kl. 19.00 Danmarks smukkeste quizshow

 

Søndag den 6. August

Bøgescenen

Kl. 12.00 Aarhus Symfoniorkester
Kl. 13.30 Magtens Korridorer
Kl. 15.30 Drew Sycamore
Kl. 17.45 Ude af Kontrol
Kl. 19.45 jung
Kl. 21.30 Andreas Odbjerg

 

The Hood

Kl. 10.30 Skanderborg Pige- ugndomskor
Kl. 12.15 Luftens Helte
Kl. 14.00 Saint Clara
Kl. 15.45 Mek Pek Party Band
Kl. 17.45 Dizzy Mizz Lizzy
Kl. 19.45 Dodo & The Dodos
Kl. 21.45 Carpark North

 

Lignende artikler

Back to top button